Szklanki do piwa

Coraz częściej imprezy okolicznościowe bądź zwykłe, weekendowe spotkania ze znajomymi organizowane są w domach. Wpływ na taką sytuację ma coraz szerszych wachlarz możliwości, które pozwalają bez wychodzenia z mieszkania nie tylko dobrze się bawić, ale robić to z klasą! Doskonałym przykładem, który potwierdzi te słowa, będą szklanki do piwa. Rynek oferuje dziś tak wiele różnorodnych naczyń, w których możesz spożywać piwo, że bez problemu możesz dopasować do siebie nie tylko ulubiony smak "złocistego płynu", ale również rodzaje szklanek do piwa, które będą się komponować z jego smakiem i charakterystyką.
Zobacz szklanki do piwa

Zaskocz swoich znajomych sposobem podania piwa!

Jeżeli lubisz piwo pszeniczne, to jego smak podkreśli szkło do piwa wysokie i smukłe (63 cl). Dzięki temu pianka tak lubiana przez smakoszy stać będzie lekko ponad krawędzią szkła. Piwo Weiss smakuje najlepiej ze szkła 57 cl, charakteryzującego się szerokim dnem, które wydobywa aromat i smak. Szklanki 52 cl idealnie komponują się z Ale i Staut. Jaki jest tego powód? Kształt naczynia przypominający tulipana zachowuje aromat napoju, jednocześnie "wypychając" pianę ku górze. Jeśli Twoje kubki smakowe dobrze współgrają z piwem Pilsner, to szukaj dla siebie szkła 54 cl, gdzie wysoki i smukły kształt pozwala na wyczucie jego goryczki. Jeżeli jesteś ciekaw smaków i rodzajów wszystkich wymienionych, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą Lyngby Glass BEER: szklanki do piwa jako zestaw. Ten pomysł sprawdzi się, jeśli za jednym razem chcesz skosztować wszystkie - podane powyżej - propozycje serwowania i picia piwa lub zaskoczyć nimi swoich znajomych.

Niech nie zwiedzie Cię nazwa!

Smakosze piwa oraz ci, którzy dopiero uczą się tego zagadnienia, powinni uważać na nazwy, które mogą w pierwszej chwili kojarzyć się z każdym trunkiem, tylko nie piwem. Kieliszki do piwa są tego świetnym przykładem. Nazwa nie wskazuje na przeznaczenie, ale takie kielichy nie dość, że świetnie sprawdzają się do picia "złotego trunku", to jeszcze znakomicie się prezentują. Nic więc dziwnego, że taki kielich do piwa wykonany z grubego szkła, który przypomina kryształowe zastawy, może i jest wykorzystywany podczas specjalnych okazji. Rosendahl GRAND CRU pokale do piwa to kolejna dość egzotyczna nazwa, która również wiążę się z elegancją, doskonałym wykonaniem i podnoszącym smak piwa naczyniem. Cały urok wymienionych pokali polega na ich klinowatych wgłębieniach. Widoczne na powierzchni naczynia odpowiadają za jego wspaniały wygląd. Na koniec zostały słynne kufle do piwa Lyngby Glass BAR. Choć sama nazwa jest znana każdemu bywalcowi barów, to w tym wypadku oznacza ona jednak coś więcej. Doskonałe wykonanie i jakość szkła pozwolą cieszyć się takimi kuflami przez wiele lat. Dodatkowo ich uniwersalność umożliwia podawanie w nich piwa na formalnych i nieformalnych spotkaniach. Na pewno wybierzesz zestaw najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Delektuj się pysznym smakiem i aromatem, a dodatkowo zaskocz gości niestandardową formą podania trunku.